Routes of public transport
Stops
- Lavioz
- Grimentz, Torrent
- Crans-s.-S., Zier-Régent
- Crans-s.-S., Essampilles
- Plumachit
- Montana, Albert I
- Montana, Centre Moubra
- Anzère, Barrage de Tseuzier
- Grimentz, les Aires
- Pavillon
- Crans-s.-S., Pirraparc
- Lens, La Trionnaz
- Aminona
- Crans-s.-S., Essampilles
- Moiry VS, barrage
- Vissoie, Poste
- Montana, Primeroses
- Crans-s.-S, poste
- Les Ehripis
- Crans-s.-S., Pirraparc
- Grimentz, Les Fioz
- Lens, Fondation Pierre Arnaud
- Montana, Ycoor
- Montana, Albert I
- Pavillon
- Montana, Centre Moubra
- Lens, poste
- Lens, Lyron-Biollaz
- Montana, Sur Moubra
- Grimentz, Place du Mélèze
Points of interest